środa, 9 stycznia 2013

Tatrzański grudzień

W ostatnim miesiącu 2012 roku odbyły się dwa zgrupowania w Tatrach. Tuż przed świętami przez dwa dni udało powspinać się po lodowych drogach w dol. Białej Wody i Staroleśnej. Jeden dzień spędziliśmy w odległej dolinie Czarnej Jaworowej, gdzie naszym celem był NW filar Małej Śnieżnej Turni.

fot. p. wierzyk

26 grudnia świętowaliśmy w Wielickiej wspinając się po tamtejszych lodospadach - Orolinie, "nowym" lodospadzie na lewo od niego oraz po śnieżno-lodowym żlebie opadającym z Wielickiej Kopy. Tego samego dnia podeszliśmy do Kieżmarskiej by kolejnego dnia wspiąć się drogami: Nas niedobegat i Skotska anabaza na Kieżmarskiej Buli oraz Złoty Strzał na Uszatej Turni.

fot. p.wierzyk

fot. j. wrzesień

Tradycyjnie udało się także stworzyć "nową" kombinacje, tym razem na Górnym Kieżmarskim Strażniku. Po wnikliwych analizach, przejście okazało się wariantem Direttissimy Kieżmarskiej Kopy - wbrew pozorom logicznie omijającym parchaty okapik podobnej jakości zacięciem od drogi Biely pas. Podejście pod tenże okapik zostało przebyte również w sposób odrębny od Direty, więc summa summarum wspólne były jedynie 2 wyciągi ;-)

direta na żółto, nasz wariant na czerwono. fot. i rys. p.sułowski
fot. s.szlagowski

W okresie Noworocznym dane nam było powspinać się w otoczeniu Morskiego Oka, w głębi Białej Wody, na Hali Gąsienicowej a także w kilku innych miejscach, których nazwa z przyczyn oczywistych nie zostanie podana ;-) 


fot. p. sułowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz